Bavlnený satén s prúžkom biely, šírka 240cm

Ak sa vám páčia vzory našich posteľných látok, môžete si teraz objednať samostatnú metráž pre svoje kreatívne výtvory. Z bavlneného saténu môžete vyrobiť závesy, prestierania, zástery, obrusy, chňapky.... skrátka všetko, čo vás zaujme a poteší.
15,30 €
S DPH
Množstvo
Na sklade - doručíme do 5-7 pracovných dní

  • Zloženie bavlneného saténu: tkanina 100% bavlna - atlasová väzba (satén)
  • Šírka metráže: 240cm

  • Teplota prania: 60°, prať naruby, sušenie v automatickej sušičke

  • Obsah balenia: bavlnený satén je možné objednávať iba po celých metroch, požadovaný počet metrov Vám vždy príde vcelku

  • Farba bavlneného saténu: biela

Bavlnený satén s prúžkom

Predstavujeme vám vysokokvalitnú kolekciu bavlneného saténu, ktorá je charakteristická vodorovnými prúžkami šírky 1 cm, ktoré sú vytvorené vlastným tkaním. Bavlnený satén vyniká decentným leskom a pôsobia veľmi luxusne. V našej ponuke nájdete aj širokú škálu dekoračných obliečok na vankúše a obliečok, ktorými dokonale zladíte celkový vzhľad vášho domova. 

Vlastnosti materiálu

Metráž je vyrobená z bavlnenej tkaniny s atlasovou väzbou. Tkanina je charakteristická vysokou dostavou veľmi jemných priadzí, takže pevnosť tkaniny je zachovaná, avšak práve vďaka hustej dostave tkaniny je materiál hrejivý a veľmi príjemný na omak. Na bavlnenom saténe je dezén oveľa pestrejší a farby na tejto tkaninovej väzbe veľmi vyniknú, a to aj vďaka mercerizácii. Mercerizácia je úprava, ktorá mení obličkovitý prierez bavlneného vlákna na kruhový. Tento tvar odráža lesk zo všetkých uhlov a farby sú tak výrazné. Plošná hmotnosť (gramáž) tkaniny je 125g/m2.

Údržba bavlneného saténu

Vždy treba počítať s rozmerovou rezervou. Zrážanlivosť bavlnených tkanín patrí k bežným vlastnostiam. Dodržujte prosím symboly údržby uvedené na textilnej etikete na výrobku. Neodporúčame bavlnené plátno sušiť v sušičke, ak však napriek tomu chcete použiť sušičku, zvoľte dlhší program s nižšou teplotou sušenia. Určite plátno perte, sušte a žehlite naruby. Bavlnený satén sa ľahko žehlia, čo znamená, že sa pri žehlení nekrčia ako klasické hladké bavlnené obliečky. 

 

Kvalitex
780113

Data sheet

Vyberte si materiál:
Bavlnený satén

Mohlo by vás zaujať aj